Magnetoterapia je účinná cesta k regenerácii a úľave od bolestí pohybového aparátu. Zdroj: Pexels.com

 

Stala sa z bolesti vaša každodenná spoločníčka? Zotavujete sa po úraze a nechcete len nečinne čakať? Podporte regeneráciu svojho tela šetrne a účinne. Magnetoterapia na doma je neinvazívna liečebná metóda, ktorá pomáha pri chronických, zápalových aj pooperačných stavoch. Je ideálnym doplnkom ku štandardnej liečbe, ľahko sa používa a nemá vedľajšie účinky. Zaujíma vás, ako presne funguje? Čítajte ďalej.

 

Pulzná magnetoterapia pracuje s pulzujúcim magnetickým poľom.

Zdroj: Pexels.com


Pulzná magnetoterapia: Zoznámte sa 


Hoci sa magnetoterapia považuje za výdobytok modernej doby, jej korene siahajú niekoľko storočí dozadu, keď ľudia začali skúmať liečivé účinky magnetických polí. V súčasnosti získava magnetoterapia čoraz väčšiu pozornosť, a to v domácej aj klinickej liečbe.


Existujú dva hlavné typy magnetoterapie – klasická a pulzná magnetoterapia. Klasická využíva statické magnetické pole, pričom jej účinky sú obmedzenejšie. Pulzná magnetoterapia pracuje s pulzujúcim magnetickým poľom, ktoré dokáže preniknúť hlbšie do tkanív. Vysielané pulzy zlepšujú prekrvenie, zmierňujú bolesť a podporujú regeneráciu buniek. Účinky magnetoterapie tak prinášajú nielen úľavu, ale aj podporu liečby rôznych zdravotných problémov.

Pocíťte, aké pozitívne má magnetoterapia účinky, na vlastnom tele.

Zdroj: Pexels.com

 

Aké má magnetoterapia účinky?


Pôsobenie magnetického poľa má na telo hneď niekoľko pozitívnych účinkov - tlmí bolesť, pôsobí protizápalovo a podporuje prekrvenie a celkovú regeneráciu tkanív. Vďaka tomu sa účinky magnetoterapie osvedčili pri širokom spektre ťažkostí, s ktorými sa dnes stretávajú ľudia rôzneho veku.


Bolesť chrbta a kĺbov


Magnetoterapeutická metóda zmierňuje chronické bolesti chrbta, stuhnutosť krčnej chrbtice a pomáha pri herniácii platničiek. Slovné spojenie, s ktorým sa stretnete obzvlášť často, je magnetoterapia artróza a reumatoidná artritída - v oboch prípadoch magnetické pulzy tlmia zápaly a prinášajú vítanú úľavu. Účinná je taktiež magnetoterapia na koleno - zmierňuje bolesť, opuchy a zlepšuje hybnosť.


Bolesť svalov a poúrazová bolesť 


Pulzná magnetoterapia je schopná uvoľniť svalové napätie a spazmy, zmierniť zápaly šliach a uľaviť pri únavových (tzv. svalovica) alebo zápalových bolestiach svalov. Podporuje tiež hojenie zlomenín, zmierňuje opuchy a bolesť po poraneniach. Urýchľuje aj regeneráciu po operáciách pohybového aparátu a zlepšuje komfort pohybu.


Neurologická bolesť a poruchy prekrvenia tkanív


Magnetoterapia nachádza svoje uplatnenie aj pri potláčaní bolesti spôsobenej ischiasom (sedacím nervom) a vďaka stimulácii krvného obehu zmierňuje tiež príznaky polyneuropatie. Podporuje liečbu syndrómu karpálneho tunela, najmä v jeho začiatkoch, a celkovo zlepšuje krvný obeh.

Magnetoterapia na doma je pohodlný spôsob ako podporiť regeneráciu svojho organizmu.

Zdroj: Zdravynakup.sk


Magnetoterapia na doma

 
Všade dobre, doma najlepšie - v prípade zotavovania sa to platí dvojnásobne. Prenosné magnetoterapeutické prístroje si môžete pohodlne nakúpiť v našom e-shope. Každý magnetoterapia prístroj z našej ponuky patrí pod kvalitnú a overenú značku a je navrhnutý tak, aby ste si liečbu mohli dopriať u seba doma a bez námahy.


Na cielenú liečbu lokálnych oblastí tela vám výborne poslúži kompaktný OMI MiniMat. Stačí ho položiť na stoličku a nechať pracovať. Intenzívnu pulznú magnetoterapiu na stimuláciu celého tela prináša celotelový matrac TeraMagon. Okrem podpornej liečby pri zápalových stavoch pomáha aj pri črevných ťažkostiach, astme a poruchách spánku.


Hľadáte to najvýkonnejšie, čo súčasný trh ponúka? Siahnite po magnetickom kruhu OMI ring. Tento šikovný prístroj vám pri pravidelnom používaní pomôže nájsť úľavu pri bolestiach a prispeje k lepšiemu prietoku krvi. 

Pri správnom používaní nemá magnetoterapia kontraindikácie.

Zdroj: Pexels.com

 

Nežiadúce účinky a kontraindikácie


Mnohí ľudia si pri téme magnetoterapie kladú otázku, aké má magnetoterapia nežiadúce účinky a či môže magnetoterapia uškodiť. Vo všeobecnosti platí, že pôsobenie magnetických pulzov so sebou nenesie výraznejšie komplikácie. Citlivé osoby môžu dočasne pociťovať miernu únavu či znížený krvný tlak a závraty. Tieto stavy sa zvyknú objaviť na začiatku liečby a po čase odoznejú. 


K rizikovým skupinám, ktoré by sa o použití magnetoteraputického prístroja mali poradiť s lekárom, patria pacienti s kardiovaskulárnym alebo aktívnym nádorovým ochorením, epilepsiou, cievnymi ochoreniami a tiež tehotné ženy.


Magnetoterapia je pri zodpovednom používaní skvelý spojenec vášho zdravia. Majte však na pamäti, že nenahrádza štandardné liečebné postupy, ale slúži ako doplnková metóda. Ak patríte do rizikovej skupiny, odporúčame oboznámiť sa bližšie s témou magnetoterapia kontraindikácie a poradiť sa o vhodnosti používania s ošetrujúcim lekárom. Ako učitočná doplnková pomôcka vám poslúži aj kniha Pulzná magnetoterapia, ktorú nájdete v našej ponuke.